Nuix | Sensitive Data Finder (SDF)
15845
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15845,page-child,parent-pageid-15572,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Sensitive Data Finder (SDF)

Sensitive Data Finder (SDF) jest implementacją silnika Nuix do wyszukiwania plików w czasie rzeczywistym, zamiast ich indeksowania, a dopiero potem szukania. SDF tworzy selektywny indeks, aby uzyskać rezultaty z załączonych filtrów i wyszukiwania w czasie rzeczywistym.

Z Nuix Sensitive Data Finder, można szybko dowiedzieć się:

  • Jakie wrażliwe dane organizacja posiada,
  • Gdzie są przechowywane,
  • Jakie zmiany wprowadzić, aby je chronić.

Nuix Sensitive Data Finder generuje transparentne informacje o całej zawartości systemów pocztowych, udostępnionych plików, archiwów, baz danych i innych systemów pamięci masowej przedsiębiorstw.

Technologia przetwarzania niestandardowego umożliwia ustawienie zasad, zgodnie z którymi tylko konkretne metadane, wyekstrahowany tekst i pliki binarne, będą przechowywane do analizy. W ten sposób można zachować wyłącznie metadane i teksty, które zawierają poufne dane i zignorować resztę. Oznacza to, że można przeszukiwać setki lub tysiące systemów bez konieczności budowy dużej infrastruktury pamięci masowej.

Poprawa zgodności z przepisami

Nuix Sensitive Data Finder pokazuje w przejrzysty sposób jakie wrażliwe dane ma organizacja, gdzie są przechowywana, a co zgodność obowiązki trzeba zarządzać. To pomaga spełniać wszystkie stosowne wymogi regulacyjne dotyczące przechowywania, zarządzania, zabezpieczania i usuwania danych poufnych i wrażliwych.

Zabezpieczanie poufnych danych przed zewnętrznymi przypadkami naruszenia

Nieautoryzowane i słabo zabezpieczone kopie danych wrażliwych łatwo mogą zostać przechwycone przez cyberprzestępców. Odpowiednie zabezpieczanie lub usuwanie tych kopii zmniejsza narażenie organizacji na ataki cyberprzestępców, wykorzystywanie poufnych informacji oraz przypadkową utratę danych.

Zarządzanie ryzykiem

Pracownicy codziennie tworzą, kopiują i pracują z poufnymi danymi w systemach niezarządzanych takich jak lokalne dyski twarde, udostępnione pliki i poczta elektroniczna. Przeprowadzanie regularnych audytów pozwala zlokalizować niezabezpieczone dane i edukować użytkowników w celu poprawy bezpieczeństwa.

Ochrona cennych danych

Nuix Sensitive Data Finder można stosować te same metody w celu zlokalizowania i pomaga chronić cenne i poufne informacje, takie jak umowy, tajemnic handlowych, własnych receptur i metod, kodu oprogramowania, ich cen i innych dokumentach strategicznych i decyzji.